Politica· 1 min citire

Traian BĂSESCU se întâlneşte cu Barack OBAMA

Traian BĂSESCU se întâlneşte cu Barack OBAMA

Traian BĂSESCU se întâlneşte cu Barack OBAMA

Publicat26 mai 2014, 20:20
SursăREALITATEA TV

Traian Băsescu are programată o întâlnire cu Barack Obama!

Preşedintele american se va afla în 3 şi 4 iunie în Polonia, unde sunt organizate o serie de evenimente ce marchează împlinirea a 25 de ani de la primele alegeri parlamentare libere.

La eveniment sunt invitaţi şefii statelor din Europa Centrală şi de Est.

Temele principale ale discuţiilor vor viza criza din Ucraina, poziţia Rusiei şi securitatea în regiune.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica