Politica· 1 min citire

Traian Băsescu: Cer demiterea şefului Jandarmeriei

Traian Băsescu: Cer demiterea şefului Jandarmeriei

Traian Băsescu: Cer demiterea şefului Jandarmeriei

Publicat8 sept. 2014, 19:34
Actualizat8 sept. 2014, 22:49

Președintele Traian Băsescu solicită demiterea comandantului Jandarmeriei.

"Este clar că ne aflăm în faţa unui fenomen de obedienţă excesivă faţă de orice înseamnă PSD, de la un măscărici de la o televiziune, până la manifestări, lovirea jurnaliştilor. Această instituţie a cedat si ea e o instituţie esentiala in pastrarea ordinii si asigurării bunei desfăşurări a procesului electoral, ce incredere sa avem in Jandarmerie cand lasa sa fie batuţi ziaristi de la mijloace mass media care nu sunt favorabile puterii si cand se duc cu o intreaga divizie dacă un mascarici de la o televiziune e deranjat de zgomotul motocicletelor, dar mascariciul fiind suporterul lui Ponta", a avertizat Traian Băsescu.

"Cer public demisia sau demiterea a comandantului Jandarmeriei, dacă mai exista ierarhie in acest stat sau dacă PSD e dispus sa lase statul sa funcţioneze dupa ierarhii, eu, preşedintele României, cer demiterea imediata a sefului jandarmeriei", a spus şeful statului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica