Advertising
Advertising
Tăriceanu, despre abuzul în serviciu: "Ori este interpretarea abuzivă, ori este legea neclară"

Tăriceanu, despre abuzul în serviciu: "Ori este interpretarea abuzivă, ori este legea neclară"
Scris de Realitatea.NET Publicat: 31 ian. 2017, 21:15
Președintele Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, a declarat, marți, că în privința abuzului în serviciu România ar trebui să se alinieze "strict la practica țărilor occidentale", menționând că nu trebuie nici să avem "o legislație mai laxă" în această privință, dar nici să "supralegiferăm", a spus Tăriceanu, potrivit Agerpres.
Citește și
- 23:30Manda către Motreanu: „Nu vreți să plecați de la guvernare nici cu apă fiartă”
- 23:11Alexandru Rogobete, mesaj de forță pe Facebook: „Se negociază orgoliile unui singur om, nu proiecte sau viziuni pentru România”
- 20:45Mii de oameni au sărbătorit Ziua Drapelului la Târgu Mureș, într-un marș festiv
- 20:28Daniel Zamfir, atac dur la Ilie Bolojan: "Vei ieșit rapid și urat din istorie, mincinosule!"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























