Politica· 1 min citire

Tăriceanu a revenit la Senat, după ce ieri s-a simţit slăbit: "Sunt foarte bine"

Tăriceanu a revenit la Senat, după ce ieri s-a simţit slăbit: "Sunt foarte bine"

Tăriceanu a revenit la Senat, după ce ieri s-a simţit slăbit: "Sunt foarte bine"

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 apr. 2016, 13:39

Președintele Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, co-președinte ALDE, a revenit marți la Senat, susținând că se simte foarte bine, după ce luni a lipsit din cauza "unei stări de slăbiciune".

Întrebat dacă a fost la spital, Tăriceanu a spus: "Da. V-am spus, da. N-am nicio tensiune oscilantă. Sunt foarte bine". El a precizat că medicii i-au recomandat "să stea mai liniștit". Tăriceanu a mai spus că ALDE va anunța candidatul pentru Primăria Capitalei la sfârșitul săptămânii, după ce vineri el se va deplasa la Constanța și Călărași și sâmbătă la Pitești.

 "Pe fondul unor activități politice intense care l-au solicitat fizic în mod deosebit coroborate cu o dietă alimentară hipocalorică, domnul Călin Popescu-Tăriceanu a manifestat o stare de slăbiciune, motiv pentru care medicii i-au recomandat o reducere temporară a activităților și o ajustare a dietei", a precizat purtătorul său de cuvânt, Andrei Alexandru.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica