Advertising
Advertising
România, la un pas de modelul maghiar. Ungaria rămâne cu un singur ziar de opoziție

România, la un pas de modelul maghiar. Ungaria rămâne cu un singur ziar de opoziție
Scris deRealitatea.NET
Publicat10 apr. 2018, 12:41
Actualizat10 apr. 2018, 13:46
Magyar Nemzet își va înceta apariția pe hârtie, dar și în ediție online, începând cu 11 aprilie. Principalul cotidian de opoziție din Ungaria dispare astfel după 80 de ani de existență, la doar câteva zile după victoria zdrobitoare a lui Viktor Orban în alegeri.
Citește și
- 20:36George Simion a câștigat procesul cu europarlamentarul Dan Nica
- 20:25Negocieri la Vila Lac între liderii PSD și PNL- aripa pro Veștea. Anca Alexandrescu: „Se bazează pe 233 de voturi în acest moment”
- 19:34Dan Tanasă (deputat AUR): „Adevărații extremiști sunt cei care nu respectă Constituția României și nici sentințele judecătorești definitive! UDMR se pricepe foarte bine la ambele!”
- 19:29Premierul desemnat Adrian Veștea, în direct la Realitatea Plus: Nu am rezerve de a sta de vorbă cu absolut oricine, indiferent de orientarea politică. - LIVE TEXT
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























