Politica· 1 min citire

Radu Mazăre, o nouă apariție INCENDIARĂ. În cine se va costuma primarul Constanței

19 aug. 2014, 15:12
Actualizat: 19 aug. 2014, 15:12
Radu Mazăre, o nouă apariție INCENDIARĂ. În cine se va costuma primarul Constanței

Radu Mazăre, o nouă apariție INCENDIARĂ. În cine se va costuma primarul Constanței

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: Mediafax

Primarul Constanţei, Radu Mazăre, a spus, marţi, că la ultima ediţie din acest sezon a carnavalului de la Mamaia, care va avea loc la sfârşitul lunii august, când îl va întruchipa pe faraonul Ramses, va ieşi dintr-un sarcofag gol, după ce va fi invocat de un mag.  

La carnavalul din 30 august, Radu Mazăre îl va întruchipa pe faraonul Ramses al III-lea al Egiptului, iar în timpul spectacolului primarul Constanţei îşi va face apariţia dintr-un sarcofag, după ce va fi invocat de un mag, potrivit Mediafax.ro.

”O să fie un sarcofag gol, prezentat pe scenă, după care o să se închidă, o să iasă fum din sarcofag şi o să apară faraonul. Iar magul meu o să apară din foc”, a spus Radu Mazăre, marţi.

Pe scena amenajată în piaţeta Cazino din mijlocul staţiunii Mamaia vor fi aduse pentru acest spectacol şi animale de la un circ ambulant - lei, pitoni, dar şi un aligator de trei metri.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica