Advertising
Advertising
Ponta: Nu voi demisiona dacă se rupe USL decât dacă şi Băsescu îşi dă demisia

Ponta: Nu voi demisiona dacă se rupe USL decât dacă şi Băsescu îşi dă demisia
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 feb. 2014, 09:36
Actualizat24 feb. 2014, 09:38
SursăMediafax
Preşedintele PSD, Victor Ponta, afirmă că nu va demisiona din postul de prim-ministru, aşa cum solicită liderul PNL, Crin Antonescu, în cazul ruperii USL, decât dacă şi Traian Băsescu va demisiona din funcţia de preşedinte, pentru a nu-i lăsa acestuia ocazia de a numi, din nou, un prim-ministru.
Citește și
- 17:36Nicoleta Pauliuc acuză existența unor campanii coordonate împotriva unor lideri PNL și cere explicații despre rețelele de boți
- 17:17Propunere-surpriză pentru Palatul Victoria. Grupul PACE îl vrea pe Patriarhul Daniel în fruntea Guvernului
- 14:15Planul lui Bolojan pentru putere: să rămână la vârf până la iarnă. Când ar putea fi organizate alegerile anticipate
- 13:48Cristoiu acuză: anticipatele ar fi diversiunea lui Bolojan ca să rămână la putere „în vecii vecilor”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























