Advertising
Advertising
Ponta: Băsescu vrea să nominalizeze el comisarul european, dar nu i-am dat mandat

Ponta: Băsescu vrea să nominalizeze el comisarul european, dar nu i-am dat mandat
Scris deRealitatea.NET
Publicat15 iul. 2014, 13:36
SursăMediafax
Premierul Victor Ponta a declarat că preşedintele Traian Băsescu vrea să nominalizeze el comisarul european din partea României, dar că nu i-a acordat preşedintelui "mandat" în acest sens, deoarece Guvernul este cel care nominalizează comisarul.
Citește și
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
- 22:59Adrian Veștea anunță că are o majoritate sigură: „Avem acele 200 de voturi, chiar depășim acest număr. Începând de mâine chem la discuții toate forțele proeuropene”
- 22:54Adrian Veștea: „Mâine îi voi spune lui Bolojan să lăsăm orgoliile, țara trebuie guvernată”
- 21:44Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























