Advertising
Advertising
Năstase revine: Românii din diaspora nu sunt indieni. Am folosit o metaforă

Năstase revine: Românii din diaspora nu sunt indieni. Am folosit o metaforă
Scris deRealitatea.NET
Publicat25 iul. 2016, 14:20
Actualizat25 iul. 2016, 14:38
Fostul premier Adrian Năstase a reacționat, luni, pe blog, la acuzațiile că i-ar fi "jignit" pe românii din diaspora numindu-i "indieni", afirmând că acestea reprezintă niște "afirmații stupide" și că el a folosit o metaforă pe care o cunosc "cei care au absolvit liceul".
Citește și
- 20:45Mii de oameni au sărbătorit Ziua Drapelului la Târgu Mureș, într-un marș festiv
- 20:28Daniel Zamfir, atac dur la Ilie Bolojan: "Vei ieșit rapid și urat din istorie, mincinosule!"
- 17:53Laura Vicol a depus o plângere penală pe numele lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”
- 17:24Ionuț Stroe contraatacă în războiul din PNL. Ce se ascunde sub calificativul de „puciști”, conform deputatului
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























