Advertising
Advertising
PSD, tot înainte cu politizarea sistemului de sănătate. Membrii de partid pot fi manageri de spitale

PSD, tot înainte cu politizarea sistemului de sănătate. Membrii de partid pot fi manageri de spitale
Scris de Realitatea.NET Publicat: 22 mai 2017, 18:49
Comisia juridică şi cea de sănătate au adoptat, luni, OUG 79 privind managerii de spitale, deşi aceasta a fost respinsă de Senat, membrii de partid putând fi manageri de spitale, dacă nu au funcţii de conducere în formaţiunile politice, a declarat, deputatul PSD Florin Buicu, anunţă Mediafax.
Citește și
- 16:00Nicușor Dan a transmis un avertisment fără echivoc despre Rusia după reuniunea liderilor NATO de pe Flancul Estic
- 15:51USR, reuniune de urgență la ora 17:30. Manevrele pentru putere
- 15:51Ultimele ore pentru actualul Executiv. Ședință de Guvern convocată înainte de anunțul așteptat de la Cotroceni
- 14:32Profeția lui Călin Georgescu începe să prindă contur: apă cu porția și facturi de patru ori mai mari
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























