Advertising
Advertising
KLAUS IOHANNIS: Îmi dau DEMISIA cu cinci minute înainte de DEPUNEREA JURĂMÂNTULUI

KLAUS IOHANNIS: Îmi dau DEMISIA cu cinci minute înainte de DEPUNEREA JURĂMÂNTULUI
Scris deRealitatea.NET
Publicat11 feb. 2014, 10:34
Actualizat11 feb. 2014, 10:51
KLAUS IOHANNIS. Prim-vicepreședintele PNL, KLAUS IOHANNIS, a anunțat că marți vor avea loc alte negocieri în USL pentru desemnarea sa ca vicepremier și ministru de Interne, iar, dacă liderii Uniunii se înțeleg, Parlamentul se va pronunța miercuri asupra modificărilor din Guvern, joi va fi instalat în funcție. Cu cinci minute înainte de depunerea jurământului KLAUS IOHANNIS spune că își va da demisia din funcția de primar al Sibiului.
Citește și
- 07:38Tabăra Veștea continuă disputa cu actuala conducere a PNL. Deciziile de la congres, contestate în instanță
- 07:13Oamenii lui Bolojan, formați la Berlin. Legăturile neștiute și miza de miliarde din spatele numirii premierului
- 07:07Sfidare: între două tunuri, Ilie Bolojan inaugurează hoteluri. Cu ce se ocupă premierul interimar în plină criză politică
- 23:30Manda către Motreanu: „Nu vreți să plecați de la guvernare nici cu apă fiartă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























