Politica· 1 min citire

Joe BIDEN, lui Ponta: "DOMNULE PREŞEDINTE"

Joe BIDEN, lui Ponta: "DOMNULE PREŞEDINTE"

Joe BIDEN, lui Ponta: "DOMNULE PREŞEDINTE"

Publicat21 mai 2014, 14:10
SursăMediafax

Vicepreşedintele SUA, Joe Biden, i s-a adresat premierului Victor Ponta cu sintagma "preşedinte", la finalul discuţiei avute, miercuri, la Palatul Victoria.

"Domnule preşedinte, mulţumesc pentru angajamentul dumneavoastră de a întări relaţiile noastre, pentru munca dumneavoastră pentru a face viitorul nostru şi mai bun. Dumnezeu să binecuvânteze poporul român, Dumnezeu să binecuvânteze America şi Dumnezeu trebuie să protejeze trupele noastre, române şi americane din Afganistan", i-a spus Biden lui Ponta, la finalul vizitei.

Vicepreşedintele american a discutat la Guvern cu premierul Victor Ponta şi o parte dintre miniştri.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica