Advertising
Advertising
Hayssam i-ar fi finanţat lui Băsescu campania din 2004 cu echipamente de peste 100 de mii de dolari

Hayssam i-ar fi finanţat lui Băsescu campania din 2004 cu echipamente de peste 100 de mii de dolari
Scris deRealitatea.NET
Publicat18 mai 2015, 20:31
Actualizat18 mai 2015, 20:48
SursăREALITATEA TV
Omar Hayssam susţine că i-ar fi finanţat fostului șef de stat, Traian Băsescu, campania electorală din 2004. Într-o postare pe pagina sa de Facebook, echipa de comunicare a omului de afaceri scrie că Hayssam ar fi dat bani Partidului Democrat, sub ameninţarea unui dosar penal. Concret, omul de afaceri, care a fost condamnat la 23 de ani de închisoare pentru terorism, afirmă că ar fi donat echipamente medicale în valoare de o sută de mii de dolari.
Citește și
- 10:18Florin Popovici (deputat AUR): „Suveranitatea nu se declară, se finanțează. România este la o treaptă de categoria „junk”, iar costul neîncrederii îl plătesc românii din facturi”
- 10:13Scenariul care aruncă în aer negocierile politice: Nicușor Dan nu exclude alegerile anticipate
- 10:00PSD ridică miza în scandalul PNRR: „Nu vom vota în orb legea salarizării”. Fifor îl acuză pe Bolojan de un „eșec istoric”
- 09:29George Simion: „Alegerile anticipate sunt pe masă. Dacă PSD vrea deblocare, președinția Senatului trebuie să revină AUR”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























