Politica· 1 min citire

Gorghiu: E lăudabil că Ponta nu s-a dezis, deocamdată, de partenera sa politică Elena Udrea

Gorghiu: E lăudabil că Ponta nu s-a dezis, deocamdată, de partenera sa politică Elena Udrea

Gorghiu: E lăudabil că Ponta nu s-a dezis, deocamdată, de partenera sa politică Elena Udrea

Publicat12 mar. 2015, 15:24
Actualizat12 mar. 2015, 15:25

Președintele Partidului Național Liberal, Alina Gorghiu, spune că ironiile premierului Victor Ponta îi amintesc de fostul prim-ministru Adrian Năstase.

''Ironiile domnului Victor Ponta îmi aduc aminte de fostul său aliat, Adrian Năstase, iar ușurința cu care uită că Marian Vanghelie i-a fost coleg de partid timp de 15 ani îmi aduce aminte de modul de a face politică al foștilor și actualilor săi aliați politici Elena Udrea și Traian Băsescu. E totuși lăudabil că domnul Ponta nu s-a dezis, deocamdată, de partenera sa politică Elena Udrea la ce frecvență are în a-și trăda aliații'', a susținut joi, pentru AGERPRES, Alina Gorghiu.

Premierul Victor Ponta a afirmat joi că nu comentează cauze penale, precizând însă "strict politic" că, în urma anchetării lui Marian Vanghelie de către procurorii DNA, copreședintele PNL Alina Gorghiu "și-a pierdut principalul aliat".

"Nu cunosc și nu pot să comentez cauze penale. Strict politic, (...) cred că doamna Gorghiu și-a pierdut principalul aliat, pe domnul Vanghelie, și acum trebuie să-și caute altul", a spus Ponta, la plecarea de la evenimentul de deschidere a Târgului de Turism al României, întrebat de jurnaliști cum comentează investigația procurorilor în cazul primarului sectorului 5.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica