Advertising
Advertising
Florin Iordache, despre pragul abuzului în serviciu: "Undeva la 19 000 lei nu va deranja pe nimeni"

Florin Iordache, despre pragul abuzului în serviciu: "Undeva la 19 000 lei nu va deranja pe nimeni"
Scris deRealitatea.NET
Publicat31 oct. 2017, 15:48
Actualizat31 oct. 2017, 16:28
Florin Iordache a vorbit, la Parlament, despre modificările din Legile Justiţiei. Acesta a declarat că se doreşte o Inspecţie autonomă, dar subordonată unui consiliu. Totodată, autorul celebrei OUG 13 care a declansat cele mai ample proteste de strada din Romania dupa Revolutie, a declarat marti ca un prag pentru abuzul in serviciu "undeva la 19.000" de lei "nu va deranja pe nimeni.
Citește și
- 14:09Bolojan primește în partid trădători pe care îi numea extremiști: Senatorul lui Șoșoacă trece în PNL
- 13:45Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
- 13:41Grindeanu, despre rotativa lui Bolojan și Fritz: „Mi se pare o copilarie” / Despre presiunea reformelor: „Acest guvern în 2 luni trebuie să facă cât toate în 5 ani”
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























