Codrin Ștefănescu către Turcescu: „Aveţi curaj să ieşim împreună noi doi afară?”

Codrin Ștefănescu către Turcescu: „Aveţi curaj să ieşim împreună noi doi afară?”
Un nou episod de genul „Palada-Goțiu” a fost la un pas să se difuzeze, marți seară, la România TV. Codrin Ştefănescu, secretarul general adjunct al PSD, s-a certat cu Robert Turcescu, deputat PMP.
Iată cum a decurs discuția:
,,Robert Turcescu: Are (Liviu Dragnea, n.r.) nevoie de protecţia clanului Duduienilor pentru că au apărut cele trei fantome, cresc preţurile, au introdus acciza la carburanţi, s-a mărit preţul la pompe.
Codrin Ştefănescu: Bateţi câmpii, domnule colonel!
Robert Turcescu: Pe loc repaus, domnule Ştefănescu, până termin de vorbit!
Codrin Ştefănescu: Oricum, nu întelegeţi ce spuneţi...
Robert Turcescu: Puneţi mâna pe o carte şi o să înţelegeţi. PSD văzând că nu are banii pe care credea că îi va găsi, s-a dus la Banca Naţională. S-a cerut ministrul de finanţe acolo?
(...)
Robert Turcescu: Trăiţi într-o bulă periculoasă. Domnule Ştefănescu trăiţi într-o bulă imaginară. Ar fi firesc să vedţi că România reală nu e cea cu interlopi. V-aţi decuplat de România reală.
Codrin Ştefănescu: România reală este cea care v-a făcut colonel.
Robert Turcescu: V-aţi decuplat de realitatea românească. Este foarte clar, mergeţi pe stradă fără gărzi de corp şi bodyguarzi.
Codrin Ştefănescu: Aveţi curaj să ieşim împreună, noi doi, afară? Singuri!
Robert Turcescu: Sigur că da, şi să mergem la pompa de benzină că e aproape. Îi întrebăm pe şoferi dacă trăiesc mai bine, dacă s-a scumpit benzina...''
Citește și:
- 23:47 - Mitică Dragomir, dezvăluiri-șoc: Dîncu s-a întâlnit cu Ponta la un restaurant din Capitală. Au vrut să-i execute pe Olguța și Manda
- 22:41 - Macron, vizită la Atena: Franța și Grecia au semnat nouă acorduri, inclusiv un pact de apărare reînnoit automat la fiecare cinci ani
- 21:30 - Oana Țoiu, după ce l-a convocat pe ambasadorul Rusiei la MAE: „Pentru prima dată nu a putut nega că drona este a lor”
- 20:03 - Viktor Orban demisionează din Parlament după ce a fost înfrânt de Peter Magyar: „Sunt necesar în reorganizarea taberei naționale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














