Advertising
Advertising
Băsescu: Fac apel la Guvern să nu emită ordonanţa de urgenţă pentru "transferul primarilor"

Băsescu: Fac apel la Guvern să nu emită ordonanţa de urgenţă pentru "transferul primarilor"
Scris deRealitatea.NET
Publicat27 aug. 2014, 20:25
Actualizat27 aug. 2014, 23:56
Preşedintele Traian Băsescu a declarat, miercuri, că face un apel la Guvern şi la "responsabilitate" să nu emită ordonanţa de urgenţă referitoare la "transferul primarilor" şi a cerut Avocatului Poporului, pe care l-a acuzat de "sabotarea democraţiei" să o atace la Curtea Constituţională dacă ordonanţa va fi aprobată.
Citește și
- 15:32Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 14:49Organizaţiei de Femei a PSD și-a ales președinta cu un vot covârșitor: 443 dintre cele 447 de delegate
- 13:46Lia Olguța Vasilescu, atac dur la Ilie Bolojan: „A mințit de fiecare dată. Este clar că nu vrea să plece de la Palatul Victoria”
- 13:24Bogdan Ivan, despre accidentul în care era cu copilul de 3 ani în mașină: „Efectiv nu l-am văzut. Eu am fost de vină”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























