Advertising
Advertising
Adrian Câciu, atac dur la adresa lui Bolojan după ce România a intrat în recesiune tehnică: „A băgat România în gard. Cel mai slab premier din istorie!”

Adrian Câciu îl pune la zid pe Ilie Bolojan după ce România a intrat în recesiune tehnică.
Scris de Realitatea.NET Publicat: 13 feb. 2026, 11:00
Adrian Câciu, deputat Partidul Social Democrat și fost ministru al Finanțelor, îl acuză pe premierul Ilie Bolojan că a refuzat aplicarea planului de stimulare economică și adoptarea bugetului în luna decembrie, decizie care ar fi contribuit la intrarea României în recesiune tehnică.
Citește și
- 13:30Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „Pactul Ribbentrop-Molotov este viu și lovește din nou, iar Ministerul Afacerilor de Externe al României tace”
- 13:07Bătaie pe munca puțină, dar bine plătită, de la stat. 45 de oameni vor în Consiliul de Asministrație la STB
- 12:56Cristina Dumitrescu (senator AUR): „România și Republica Moldova sunt unite prin aceeași limbă, aceeași credință și aceeași identitate”
- 12:36Grindeanu îi cere demisia lui Ilie Bolojan și avertizează că PSD nu va fi „o mașină de votat” pentru actuala guvernare
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























