Lifestyle· 1 min citire

Motivul pentru care ar trebui să te lași de cafea pe timpul verii - La ce riscuri te expui fără să îți dai seama

Cafea

Cafea

Scris de Dan Istratie Publicat: 1 iul. 2022, 08:26

Bei cafea vara? S-ar putea ca acest obicei să aibă efecte nedorite. 

Cafeaua nu este recomandată pe timp de caniculă din cauză că deshidratează foarte tare organismul.

Pe lângă asta, cafeaua grăbește eliminarea apei din țesuturi. Dacă totuși consumi cafea și apoi ieși în temperaturi ridicate s-ar putea să te confrunți cu dureri de cap și stări de oboseală excesivă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Lifestyle