Advertising
Advertising
Liceu din Iași, obligat să-i plătească daune de 20.000 de euro unui elev care a fost bătut în incinta unității

Bătaie între elevi (foto ilustrativ, arhivă)
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 mar. 2026, 08:05
Un liceu din Iași este obligat de instanță să plătească daune morale în valoare de 20.000 de euro unui elev, care a fost bătut de către un coleg, în incinta unității de învățământ. Avocații au invocat faptul că un astfel de eveniment ar fi trebuit stopat, pentru că școala este obligată să le ofere siguranță elevilor.
Citește și
- 18:469 arestări în dosarul unei grupări de trafic de droguri care opera în București și Ilfov. Unul dintre suspecți, implicat într-un caz soldat cu decesul unui tânăr
- 17:45Spargere la o școală din Sectorul 3. Un tânăr de 20 de ani a fost reținut după ce ar fi furat bunuri în valoare de 10.000 de lei
- 17:34Tribunalul București a decis: Primarul Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar
- 17:04Escrocherie de peste 553.000 de lei în București. Trei bărbați s-au dat drept polițiști și reprezentanți ai BNR pentru a păcăli o pensionară
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























