Val de scrisori capcană, în Spania. Încă una, a șasea, trimisă la ambasada SUA din Madrid

Val de scrisori capcană, în Spania.
O nouă scrisoare capcană a fost trimisă, de data aceasta la ambasada Statelor Unite din Spania. Este cea de a șasea astfel de scrisoare, după ce prima a fost trimisă la Ambasada Ucrainei de la Madrid. Cel care a desfăcut-o a decedat.
Ambasada Statelor Unite la Madrid a primit o scrisoare asemănătoare cu cele cinci scrisori-capană trimise la Ambasada Ucrainei în Spania şi la alte obiective din ţară, a anunţat joi postul de televiziune La Sexta, citat de Reuters.
O anchetă este în curs de desfăşurare. Drumul din faţa ambasadei din capitala spaniolă este închis, poliţia fiind la faţa locului.
Aceasta ar fi a şasea scrisoare-capcană despre care s-a aflat în Spania, după ce miercuri un angajat al Ambasadei Spaniei la Madrid a fost rănit când a deschis un astfel de mecanism exploziv improvizat.
Citește și:
- 21:09 - Explozie puternică în Damasc: cel puțin un militar ucis. Zonă securizată de forțele de ordine
- 20:14 - Un incendiu face ravagii lângă Los Angeles! Mii de oameni au primit ordin de evacuare
- 19:11 - Atac armat în Spania, lângă Almeria: doi morți și patru răniți. Suspectul s-a predat poliției
- 18:44 - Vladimir Putin a ajuns în China, la câteva zile după Donald Trump. De ce vizita este mai importantă pentru Moscova decât pentru Beijing
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














