Advertising
Advertising
Rusia amenință din nou: Planul SUA de a aduce armament în România va avea "consecințe negative"

Rusia amenință din nou: Planul SUA de a aduce armament în România va avea "consecințe negative"
Scris deRealitatea.NET
Publicat28 dec. 2015, 19:16
Actualizat29 dec. 2015, 00:22
Ministerul rus de Externe lansează noi amenințări. Acesta acuză Washingtonul că vrea destabilizarea Europei și avertizează că planul Statelor Unite de a aduce echipamente militare în România, şi în alte ţări central şi est-europene, reprezintă o încălcare a Tratatului fondator NATO-Rusia și va avea "consecinţe negative", potrivit Mediafax.
Citește și
- 23:33Incident într-un parc de distracții: un adolescent de 13 ani a murit după ce a fost proiectat dintr-un carusel aflat în mișcare
- 22:32Mark Rutte, întâlnire cu Donald Trump, la Casa Albă. Șeful NATO încearcă să atenueze tensiunile înainte de summitul de la Ankara
- 22:30Doi români din Marea Britanie au recunoscut că au ucis doi bărbați. Își sedau victimele pentru a le jefui
- 20:07Destin frânt prea devreme: doi tineri căsătoriți au murit la câteva zile distanță, la doar o lună după nuntă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























