Advertising
Advertising
Gardienii de la Turnul Londrei, în grevă pentru prima dată în ultimii 55 de ani. Care e motivul?

Gardienii de la Turnul Londrei, în grevă pentru prima dată în ultimii 55 de ani. Care e motivul?
Scris de Realitatea.NET Publicat: 21 dec. 2018, 19:58
Faimoşii 'beefeaters' (gardienii de la Turnul Londrei) au schimbat vineri tradiţionala lor uniformă roşie cu o vestă galbenă, în semn de protest faţă de introducerea unui sistem de pensionare mai puţin favorabil, informează AFP şi Reuters.
Citește și
- 19:46Reacția lui Nicușor Dan după acuzațiile Iranului la adresa României: „Avem un parteneriat strategic”
- 18:16Tensiuni uriașe: Iran acuză România de implicare în război
- 17:25Descoperire cutremurătoare într-o locuință: doi adulți și patru copii, găsiți morți. Anchetatorii încearcă să afle ce s-a întâmplat
- 17:02Reacția MAE după decizia Rusiei de a închide Consulatul General al României la Sankt Petersburg
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























