Advertising
Advertising
Barack Obama: Dacă ar exista mai multe state precum cele nordice, lumea ar fi mai bună

Barack Obama: Dacă ar exista mai multe state precum cele nordice, lumea ar fi mai bună
Scris de Realitatea.NET Publicat: 13 mai 2016, 18:31
Președintele SUA, Barack Obama, a elogiat vineri relația solidă dintre SUA și cinci state nordice europene cu prilejul vizitei de stat efectuate de liderii acestora la Washington, afirmând că lumea ar fi un loc mai bun dacă ar exista mai multe țări ca Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca și Islanda, relatează DPA și AFP.
Citește și
- 23:52Polonia și statele baltice, luate în vizor de Kremlin: Statele NATO trag un semnal de alarmă privind posibile provocări militare orchestrate de Rusia
- 23:10Schimbare radicală în Orientul Mijlociu. Planul Omanului pentru taxarea navelor comerciale care trec prin Strâmtoarea Ormuz
- 22:52 Dramă pentru o mamă de 29 de ani: a fost tratată pentru gastrită, însă avea cancer în stadiul IV. Fiul ei riscă să rămână fără ambii părinți
- 22:23Româncă, acuzată că a otrăvit doi bărbați în Marea Britanie. Acționa alături de iubitul său
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























