Advertising
Advertising
ANRE face campanie de informare de 2 milioane de euro, în loc să fie cu ochii pe furnizori

Foto ilustrativ
Scris deRealitatea.NET
Publicat10 ian. 2023, 08:50
Actualizat10 ian. 2023, 08:53
Autoritatea Națională de Reglementare în Energie alocă 10 milioane lei pentru o campanie de informare a clienților casnici de energie electrică și gaze cu privire la drepturile lor. Anunțul a stârnit o serie de controverse, în condițiile în care ANRE a fost de mai multe ori acuzată de lipsă de reacție și implicare exact în momentele în care consumatorii aveau nevoie de protecție în fața furnizorilor.
Citește și
- 14:12Un jucător din București a câștigat marele premiu la Loto 5/40: peste 1,4 milioane de lei
- 12:57Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
- 12:33OMV Petrom inaugurează o nouă unitate de produse aromatice la Petrobrazi: investiție de 140 milioane de euro
- 11:14Producția de gaze naturale a României a scăzut, importurile s-au dublat: cum arată cifrele momentului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























