Viorica Dăncilă, declaraţii bombă despre majorarea salariilor

Viorica Dăncilă, declaraţii bombă despre majorarea salariilor
Premierul Viorica Dăncilă a precizat că în niciun caz salariile nu vor îngheţa, aşa cum au circulat zvonuri în ultimele zile.
Viorica Dăncilă a explicat că salariul minim nu va crește de la 1 noiembrie. ”În niciun caz la 1 noiembrie nu crește salariul minim. Vom vedem cum va fi oportun, majorarea va fi făcută de la 1 decembrie sau de la 1 ianuarie. Nu sunt de acord cu înghețarea salariilor. Voi dezvolta la începutul ședinței de Guvern”, a declarat Viorica Dăncilă.
Premierul a mai spus că nu are încă o listă de nume pentru remanierea guvernamentală, Dăncilă afirmând că evaluează activitatea fiecărui ministru, nu evaluează numele acestora.
Citește și:
- 21:50 - Statul român și-a arătat neputința la Galați. Robert Turcescu: „România își mai poate apăra cetățenii. Oamenii nu mai au încredere în politicieni”
- 21:29 - Anca Alexandrescu: „În timp ce noi ne certăm pe drona de la Galați, în laboratoarele de la Cotroceni se pregătește un guvern tehnocrat!”
- 20:26 - Reacția lui Volodimir Zelenski după concluziile privind drona căzută la Galați: „Faptele sunt cel mai bun remediu împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:12 - Ministerul Apărării a finalizat ancheta: Concluzii alarmante despre drona prăbușită în blocul din Galați
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














