Un elev din Neamţ a leşinat când a fost scos în fața clasei pentru că deranja ora. Profesorul nu ar fi cerut ajutor medical

Un elev din Neamţ a leşinat când a fost scos în fața clasei pentru că deranja ora. Profesorul nu ar fi cerut ajutor medical
Este anchetă la o şcoală din Roman, judeţul Neamţ, după ce părinţii unui elev din clasa a treia au reclamat că fiul lor a fost pedepsit de profesorul de limba engleză, pentru că nu era atent la oră.
Incidentul s-a petrecut vineri la Colegiul Dragoş Vodă din Roman în timpul orei de engleză. Copilul de clasa a treia nu ar fi fost atent şi ar fi deranjat ora, vorbind cu un coleg.
„l-am invitat la 30 cm în faţa băncii şi l-am rugat să stea în picioare şi să fie atent în continuare, considerând că în acest mod îi pot atrage atenţia mai bine decât am făcut-o prin rugăminţi”, a spus Bogdan Irimia, profesorul de limba engleză.
Tatăl copilului susține că băiatul a leșinat după ce a stat mai multe minute în picioare. Bărbatul este revoltat că dascălul nu a cerut imediat ajutor medical, deși în școală există cabinet.
Părinții copilului spun că după acest episod au fost nevoiți să îl ducă la psiholog. Despre incident a fost informat și Inspectoratul Școlar, care acum a început o anchetă.
Citește și:
- 16:44 - Mai multe persoane s-au simțit rău la o piscină terapeutică din Eforie Nord. Două au fost transportate la spital
- 16:28 - „Mi-a fost frică". Proprietara gospodăriei din Galați unde a căzut o dronă rusească a povestit ce s-a întâmplat
- 16:15 - Tragedie în Constanța. O fetiță de doi ani a murit după ce a înghițit bile dintr-o jucărie
- 15:48 - Nicușor Dan, reacție după drona rusească căzută la Galați: „Instituțiile au acționat corect și coordonat. Condamn ferm comportamentul iresponsabil al Rusiei"
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














