Actual· 1 min citire

Un campion mondial a plătit o amendă cu două kilograme de monede - Gestul său este un semn de protest

Amendă plătită cu monede

Amendă plătită cu monede

Publicat10 apr. 2021, 15:27
Actualizat10 apr. 2021, 15:31

Un multiplu campion mondial la sporturi extreme din Timișoara a plătit o amendă cu 2 kilograme de monede. Ștefan Cojocnean spune gestul său este un semn de protest pentru că a fost amendat pe nedrept. 

Bărbatul susţine că a primit amendă pentru că a trecut, pur și simplu, pe lângă un grup de protestatari. A fost legitimat de jandarmi, iar câteva zile mai târziu a primit acasă hârtia care-l înștiința că trebuie să plătească 500 de lei.

Acesta a venit la sediul ANAF din Timişoara să achite amenda cu două punguţe de mărunt.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual