Advertising
Advertising
Sondajele, interzise în campania pentru europarlamentare
1 dec. 2008, 12:00
Sondajele, interzise în campania pentru europarlamentare
Sursă: Realitatea TV
Sondajele de opinie vor fi interzise la radio şi televiziuni în campania pentru parlamentul european. Decizia a fost luată azi de Comisia de cod electoral. Argumentul a fost că astfel de sondaje pot influenţa electoratul.
Împotriva acestei propuneri s-au pronunţat doar parlamentarii PD care susţin că este nevoie şi de un punct de vedere al CNA pe această temă. Comisia de cod electoral a adoptat cele patru ordonanţe ale Guvernului pe tema alegerilor europarlamentare, acestea urmând să fie trimise la Camera Deputaţilor.
Citește și:
- 23:16 - Guvernul a aprobat înființarea unui Fond de Fonduri de 200 milioane euro pentru start-up-uri și IMM-uri
- 22:54 - O nouă suspiciune de hantavirus la un bărbat din Reșița. Pacientul călătorise recent în Serbia
- 22:39 - Cine este favoritul lui Bolojan pentru a prelua conducerea Hidroelectrica. Bugetarul propulsat în funcții de conducere înalte are o avere impresionantă
- 22:20 - Turcescu, despre războiul Nicușor Dan - Bolojan: „Prin intermediul lui Becali, premierului i s-a arătat pisica neagră”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














