Advertising
Advertising
Simona Halep a câştigat turneul de simplu de la Melbourne Summer Set 1, după ce s-a impus contra Veronikăi Kudermetova
9 ian. 2022, 10:21

Simona Halep FOTO: Profimedia
Articol scris de Scris de Alexandru Buzica
Simona Halep (20 WTA) are un început de 2022 de vis. Sportiva a câştigat turneul de simplu de la Melbourne Summer Set 1 după ce s-a impus contra Veronikăi Kudermetova (31 WTA), scrie Realitateasportiva.net.
Simona Halep s-a impus fără drept de apel în meciul cu rusoaica Kudermetova.
După ce primul set şi-l adjudecase scor 6-1, Simona a câştigat şi actul secund, scor 6-3. Sportiva din România s-a impus în setul doi în 40 de minute. Astfel, după o oră si 15 minute de joc, Simona Halep a devenit campioana turneului Summer Set 1 de la Melbourne.
Afla mai multe aici despre meciul Simonei Halep de astăzi
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























