Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței Realitatea Plus

Realitatea PLUS
Românii se mobilizează și vor să organizeze, miercuri, un protest pașnic în fața sediului CNA. Oamenii revoltați de decizia de suspendare a licenței Realitatea Plus vor încep să se adune de la ora 9:00. Televiziunea Poporului va transmite protestele pașnice ale oamenilor.
Anunțul a fost făcut la Televiziunea Poporului, dar și pe rețelele de socializare, de Flori Maior, reprezentantă a „Blocului Naţional al Revoluţionarilor 1989”
„Noi, cei care în decembrie '89 am ieșit în stradă fără frică, fără teamă, așa vom ieși și mâine. Pașnic, dar vom ști să ne strigăm și să ne cerem drepturile, pentru că nu așa s-a vrut în decembrie '89 să trăim încă o dată în dictatură și cu pumnul în gură. Nu asta înseamnă libertatea și democrația. Libertatea și democrația este atunci când ești de acord și cu părerile celorlalți.
Cei care sunt astăzi la putere să nu uite că nu și-au luat țara pe persoană fizică. Nu este corect faptul că au împărțit România în două. Nu asta vrem. Vrem să fim cu toții români, uniți și să știm în adevăr care ne sunt valorile, să fim reprezentați cu demnitate. CNAl întotdeauna a vrut să ne amendeze, dar nu se mai poate", a declarat Flori Maior, într-o intervenție la Realitatea Plus.
Citește și:
- 12:27 - Cum îți poți răcori casa fără curent și fără aer condiționat. Trucul ingenios prin care un bărbat și-a salvat portofelul
- 12:26 - Descinderi la Sintești după incendierile de deșeuri. Garda de Mediu a descoperit depozite ilegale de cupru și aluminiu - VIDEO
- 12:13 - Doi adolescenți, amendați cu câte 1.500 de lei după ce au făcut graffiti în Parcul Arheologic din Constanța
- 12:10 - „Trei RO pe etichetă”. Schimbări majore la carnea de porc din magazine: trasabilitate completă, de la naștere până la raft
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














