REVOLUŢIE. Cum poţi să stai pe Internet pe telefon, FĂRĂ să ai Internet

REVOLUŢIE. Cum poţi să stai pe Internet pe telefon, FĂRĂ să ai Internet
Munca la browserul Cosmos a inceput la un hackaton de programare la care au participat elevi de liceu si studenti din SUA, scrie yoda.ro.
Cosmos, browserul care functioneaza fara sa aiba nevoie de o conexiune la Internet, a fost lansat in versiune beta si este disponibil deocamdata doar americanilor, care il pot descarca din magazinul Play.
Modul de functionare este destul de ingenios. Deschizi browserul si scrii adresa site-ului. Apoi, aceasta este trimisa prin SMS la un server. Acesta incarca pagina respecitva, scoate imaginile si scripturile la care poate renunta, pe urma trimite informatia la telefon tot prin SMS. Aplicatia ia informatia din SMS, o prelucreaza, si o afiseaza, scrie androidauthority.com.
Mai mult pe yoda.ro.
Citește și:
- 17:14 - România este plină de gropi, în timp ce China are stâlpi inteligenți care se rotesc ca să îți arate drumul. Experiența unui român care l-a lăsat cu gura căscată - VIDEO
- 17:02 - Regizorul Cristian Mungiu, acuzat de propagandă reațcșionariu pentru filmulu "Fjord"
- 16:57 - Pompier condamnat în dosarul Colectiv, încarcerat în Moldova cu o pedeapsă redusă. A fugit din România în urmă cu patru ani
- 16:57 - Mark Rutte, impresionat de viteza cu care s-a mișcat România. Șeful NATO a dat exemplul Bucureștiului în fața aliaților
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














