Prăjitură cu banane, gata în câteva minute

Prăjitură cu banane, gata în câteva minute
Prăjitură cu banane care nu necesită coacere. Este gata în câteva minute!
Ingrediente
- 300 g biscuiti graham
- 350 g unt moale
- 3 cesti zahar pudra
- 2 oua
- 1 lingurita esenta de vanilie
- 1 ceasca ananas cuburi
- 6 banane
- 250 g frisca lichida
Preparare
Învaţă să prepari o prăjitură cu banane delicioase, fără să încingi cuptorul, perfectă pentru zile toride, scrie unica.ro.
Mod de preparare:
Zdrobeşte biscuiţii graham într-un blender. Dacă nu ai blender, poţi să faci asta şi manual, cu o furculiţă sau un ciocan de şniţele şi un prosop.
Amestecă biscuiţii graham cu untul topit şi presează într-o formă de tartă.
Amestecă cu un mixer untul cu zahărul, ouăle şi vanilia.
Toarnă crema de unt peste crustă.
Taie bananele felii şi presează-le puţin peste cremă. Puen deasupra ananasul. Deasupra fructelor pune frişcă şi dă la frigider până la servire.
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























