Actual· 1 min citire

Pitic de grădină, furat.După jumătate de an, proprietara a găsit o carte la poartă:a început să râdă

Pitic de grădină, furat.După jumătate de an, proprietara a găsit o carte la poartă:a început să râdă

Pitic de grădină, furat.După jumătate de an, proprietara a găsit o carte la poartă:a început să râdă

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 5 aug. 2016, 15:50

Anul trecut, piticul de grădină al lui Bev York, din Vancouver (Canada) a fost furat. După o vreme, piticul Leopold a reapărut în același loc, împreună cu o carte în care se lămurea misterul.

Astfel, din imagini se poate vedea că piticul a făcut o călătorie lungă prin SUA și Mexic, informează Metro.co.uk. Bev York nu știe cine anume l-a răpit pe Leopold și a fost cu el în călătorie. Nimeni din anturajul ei nu a recunoscut că ar avea vreo implicare, dar mai uluitor este că acesta nu este un caz unic.  În 2008, un bărbat a fost arestat în Franța sub acuzația că ar fi furat 170 de pitici de grădină.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual