Actual· 1 min citire

Peste 20 de mașini dintr-un cartier de lux din Constanța au fost vandalizate. Mesajele primite de proprietari

Peste 20 de mașini dintr-un cartier de lux din Constanța au fost vandalizate. Mesajele primite de proprietari

Peste 20 de mașini dintr-un cartier de lux din Constanța au fost vandalizate. Mesajele primite de proprietari

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 10 feb. 2024, 08:17

Peste 20 de mașini dintr-un cartier de lux din Constanța au fost vandalizate. 

Proprietarii mai multor automobile și-au găsit roțile tăiate. Incidentul a avut loc într-o parcare din centrul orașului, iar oamenii au sunat la 112.

În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit că daunele au fost provocate de activiști de mediu. Agenții au ajuns la această concluzie după ce în geamurile mașinilor vandalizate au găsit afișe cu tot felul de mesaje, unul dintre acestea fiind ”Consumatorul tău de benzină ucide”.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual