Parlamentul a decis. Se înființează comisia pentru anchetarea cazului Nordis. Votul, miercuri în plen

Comisie pentru anchetarea cazului Nordis, în parlament. Foto/Inquam
Parlamentul a decis înființarea unei comisii pentru anchetarea cazului Nordis, la propunerea PNL, votul urmând să aibă loc miercuri, în plenul reunit, de la ora 10.00, a decis conducerea celor două Camere.
Birourile reunite ale celor două Camere ale parlamentului au avut, marţi, pe ordinea de zi, Proiectul de Hotărâre a Parlamentului României privind înfiinţarea unei Comisii parlamentare comune de anchetă pentru investigarea mafiei imobiliare, pornind de la cazul Nordis, iniţiat de Grupurile parlamentare PNL. Birourile reunite au stabilit că cele două propuneri vor fi supuse votului, în şedinţa plenului reunit de miercuri.
Între timp, se va stabili componenţa acestor comisii de anchetă.
Preşedintele Camerei Deputaţilor, Daniel Suciu, anunţă, marţi, că va convoca Biroul Permanent Reunit şi Plenul, pentru înfiinţarea comisiei de anchetă în cazul Nordis – cerută de PNL.
Citește și:
- 17:12 - Incendiu puternic în Tulcea: două pensiuni afectate de flăcări, chiar înainte de 1 mai
- 16:44 - Tânără jefuită în propria locuință după ce a deschis interfonul. Atacatorul a intrat peste ea în casă
- 16:44 - Cea mai mică țară din NATO a trimis 1400 de soldați în România
- 16:32 - Euro a sărit de 5 lei, BNR încearcă să calmeze apele: „Situația se va stabiliza”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













