Actual· 1 min citire

O femeie a sunat disperată la poliție pentru ajutor! Când au ajuns la ea oamenii legii s-au șocat

7 aug. 2017, 18:50
Actualizat: 7 aug. 2017, 18:51
O femeie a sunat disperată la poliție pentru ajutor! Când au ajuns la ea oamenii legii s-au șocat

O femeie a sunat disperată la poliție pentru ajutor! Când au ajuns la ea oamenii legii s-au șocat

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

O femeie din Statele Unite a sunat la serviciul de urgenţă 911 pentru că avea un şarpe boa constrictor de 1,6 metri încolăcit în jurul ei, care a apucat-o de faţă. 

În vârstă de 45 de ani, americana din statul Ohio a explicat operatorului de la 911 că şarpele s-a încolăcit în jurul ei şi a apucat-o de cap. „Vă rog, grăbiţi-vă, deja îmi acoperă nasul şi mă sufoc!”, a spus femeia operatorului, potrivit Rador.

Serviciul de urgenţă a sosit rapid la locuinţa femeii, iar echipa de intervenţie a fost nevoită să decapiteze şarpele pentru a-i putea desface fălcile prinse de faţa femeii.

Femeia, care avea în locuinţă alţi 11 şerpi, a spus echipei de intervenţie că salvase cu o zi în urmă şarpele boa constrictor. Femeia, al cărei nume nu a fost dat publicităţii, a fost ulterior tratată la spital pentru răni uşoare.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual