Advertising
Advertising
Noi REGULI în spitale: copiii vor putea fi tratați de orice medic, la Urgență, dacă sunt în pericol

Noi REGULI în spitale: sunt vizați copiii sub 18 ani/ Profimedia
Scris deRealitatea.NET
Publicat26 feb. 2025, 08:12
Actualizat26 feb. 2025, 08:27
SursăRealitatea PLUS
Modificare crucială a legii! De acum, copiii aflați în pericol de a-și pierde viața vor putea fi tratați de orice medic de la Urgențe. În toamna anului trecut, un adolescent de 16 ani care suferea de peritonită a murit după ce medicul de gardă al unui spital din Târgu Jiu nu a intervenit.
Citește și
- 09:25Cine este Adrian Veștea, liderul PNL desemnat să formeze guvernul?
- 23:27Ilie Bolojan s-a dus la Țiganca, la mânăstire, ca să comemoreze eroii României din Moldova
- 23:18O nouă înșelăciune face victime în România. Cum funcționează „Metoda creditul”
- 23:01Diana Șoșoacă, în mijlocul unui nou scandal: Dosare penale și amenzi în masă după „Marșul Normalității” VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























