Actual· 1 min citire

Miting la Guvern pentru susţinerea lui Vlad Alexandrescu

3 mai 2016, 21:58
Actualizat: 3 mai 2016, 22:02
Miting la Guvern pentru susţinerea lui Vlad Alexandrescu

Miting la Guvern pentru susţinerea lui Vlad Alexandrescu

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Aproximativ 30 de persoane s-au reunit, marti seara, in Piata Victoriei, din Capitala, pentru a participa la un miting de sustinere a fostului ministru al Culturii Vlad Alexandrescu, in ciuda faptului ca acesta a fost fost revocat din functie de prim-ministrul Dacian Ciolos.

"Am venit pentru ca eu consider ca Vlad Alexandrescu m-a reprezentat si mi se pare normal sa imi arat sustinerea fata de actiunile lui. Sper ca doamna Corina Suteu sa se ocupe in continuare de ceea ce el a facut in Romania. Mi se pare ca aici sunt oameni care au luat, in sfarsit, atitudine", a declarat Maria Obretin, una dintre participantele la miting, relateaza ziare.com.

Protestatarii aveau in maini coli de format A4 pe care era tiparit hashtag-ul "#Vlad ramane" si mesaje precum "I love Vlad" si "Reforma in cultura".

Participantii au sustinut ca s-au reunit din solidaritate cu Vlad Alexandrescu si pentru ca doresc ca reforma sa continue.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual