Actual· 1 min citire

Mesajul Familiei Regale a României după moartea Reginei Elisabeta a II-a

Mesajul Familiei Regale a României după moartea Reginei

Mesajul Familiei Regale a României după moartea Reginei

Publicat8 sept. 2022, 20:50
Actualizat8 sept. 2022, 20:52

Familia Regală a României transmis un mesaj de condoleanțe, după moartea Reginei Elisabeta a II-a a Marii Britanii. 

Familia Regală a României transmis un mesaj de condoleanțe pe pagina de socializare, după moartea Reginei Elisabeta a II-a a Marii Britanii.

”Majestatea Sa Regina Elisabeta a II-a a trecut la cele veșnice

Biroul de Presă al Majestății Sale Custodele Coroanei este împuternicit să facă următorul comunicat:

Majestatea Sa Margareta a României și Alteța Sa Regală Principele Consort, alături de întreaga Familie Regală, au aflat cu mare durere vestea trecerii la cele veșnice a Majestății Sale Regina Elisabeta a II-a a Regatului Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord.
Deîndată ce Secretariatul Regal va primi instrucțiuni de la Custodele Coroanei, vom reveni cu detalii.”, a transmis Familia Regală a României pe Facebook.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual