Actual· 1 min citire

Ce a scris fost șef al SRI, Eduard Hellvig, la o zi după reținerea lui Dumitru Buzatu: Belșug de toamnă la Vaslui!

Mesajul lui Eduard Hellvig a atras atenție pe rețelele de socializare

Mesajul lui Eduard Hellvig a atras atenție pe rețelele de socializare

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 24 sept. 2023, 23:22

Mesaj ciudat postat de fostul șef al SRI, Eduard Hellvig, la o zi după reținerea președintelui CJ Vaslui, Dumitru Buzatu, în urma unui flagrant. Fostul șef SRI a postat mesajul "Belșug de toamnă la Vaslui".

Eduard Hellvig a postat de X (fostul Twitter) un articol din presa locală despre Târgul de Toamnă din oraș.

Belșug de toamnă la Vasluihttps://t.co/INHXOutajX

Cei care au comentat au ironizat mesajul, făcând trimitere la reținerea baronului PSD de Vaslui.

"Măcar să știe cui să mulțumească: gând bun, vorbă bună, faptă bună!"

"E cu mantă tweet-ul?" a scris un alt comentator. 

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual