Advertising
Advertising
VIDEO Mărturii CUTREMURĂTOARE ale unui fost pacient COVID, după 3 săptămâni petrecute la ATI, în spitalul din Lețcani: "M-am detubat singur..."

Spital România - Imagine de arhivă
Scris deRealitatea.NET
Publicat18 mar. 2021, 14:48
Actualizat18 mar. 2021, 14:51
SursăRealitatea.PLUS
Un bărbat de 54 de ani care a stat trei săptămâni la Terapie Intensivă în spitalul din Lețcani face mărturii cutremurătoare. Pacientul, bolnav grav de COVID-19, a fost de două ori intubat și de trei ori resuscitat. Gabriel Toma descrie cum zile întregi a stat ţintuit la pat, legat de mâini, fără să i se explice de ce, și acuză modul inuman în care a fost tratat. Medicii i-au dat doar 2% de supraviețuire, relatează Realitatea PLUS.
Citește și
- 19:55Top 2026: Destinația din Europa care ocupă primul loc la siguranță pentru turiști
- 19:46Reacția lui Nicușor Dan după acuzațiile Iranului la adresa României: „Avem un parteneriat strategic”
- 19:28Nicușor Dan spulberă zvonurile despre suspendare: „Nu cred că este cazul”
- 19:18Consilierii USR au idei trasnite: „În străinătate, ca turist, îmi place să merg şi în cimitire”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























