Actual· 1 min citire

Mănâncă 50 de banane pe zi, de câteva luni. Cum s-a transformat corpul ei? Uluitor

Mănâncă 50 de banane pe zi, de câteva luni. Cum s-a transformat corpul ei? Uluitor

Mănâncă 50 de banane pe zi, de câteva luni. Cum s-a transformat corpul ei? Uluitor

Publicat27 oct. 2016, 13:58
Actualizat27 oct. 2016, 13:59

O femeie care s-a luptat cu problema kilogramelor în plus ani de zile s-a hotărât să încerce o dietă mai puțin obișnuită, întrucât celelalte regimuri urmate nu au dat rezultate. 

În urmă cu câteva luni, tânăra a decis ca în fiecare zi, până la ora 16:00, să mânânce numai alimente crude - în principal fructe și legume -. În scurt timp, a descoperit că-i place foarte mult gustul bananelor și încet-încet a ajuns să consume, până după-masă, chiar și 50 de astfel de fructe.

Deși toți i-au spus că bananele îngrașă, femeia susține că a slăbit 20 de kilograme de când ține acest regim și că are și energia necesară pentru a face sport, potrivit healthyfoodteam.com. Acum se mândrește pe rețelele de socializare cu trupul ei tonificat.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual