Mai multe curse aeriene de pe aeroportul Henri Coandă, afectate din cauza furtunii

Mai multe curse aeriene de pe aeroportul Henri Coandă, afectate din cauza furtunii
Din cauza condițiilor meteo extreme (cod portocaliu de ploi torențiale), a fost afectată temporar operarea pe una dintre pistele Aeroportului Henri Coandă, precum și pe una dintre căile de rulare.
Pe aeroport s-a operat permanent, în deplină siguranță, dar la o capacitate redusă a pistelor, ceea ce a generat unele întârzieri ale curselor, atât la aterizare, cât și la decolare, potrivit unui comunicat de presă.
Situația reintră în normal la orele 19.45, odată cu deschiderea pistei afectate.
Au fost curse care au fost anulate sau care au avut și au întârzieri de zeci de minute.
Situația în timp real poate fi consultată pe www.bucharestairports.ro/ro/program-zboruri.
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























