LOVITURĂ NĂUCITOARE pentru Radu Moraru
LOVITURĂ NĂUCITOARE pentru Radu Moraru
RADU MORARU era primul pe listele Partidului Ecologist Român pe listele pentru Parlamentul European, iar decizia BEC de a respinge listele de candidaţi l-ar putea readuce în ipostaza de realizator TV.
RADU MORARU luase decizia de a candida pe lista PER pentru Parlamentul European, renunţând temporar la realizarea emisiunii "Naşul", aşa cum prevede legea electorală.
Biroul Electoral Central a admis, miercuri, listele de candidaţi depuse de alianţa PSD-UNPR-PC, PNL, PDL, PMP, UDMR, PP-DD, Forţa Civică şi PNŢCD a anunţat purtătorul de cuvânt al BEC, Marian Muhuleţ.
Biroul Electoral Central a respins listele PRM în frunte cu Vadim Tudor, pe Mircea Diaconu şi listele candidaţilor Noua Republică a lui Mihai Neamţu.
Citește și:
- 18:24 - Ilie Bolojan, la 151 de ani de la înființarea PNL: „Nu poți să modernizezi România cu 15% în Parlament. E nevoie să reorganizăm partidul”
- 18:07 - Ciprian Ciucu le cere liberalior să se lepede de PSD-ism: ”Ne-a contaminat în ultimii ani, cu voia noastră, este adevărat”
- 17:37 - Fetiţă de 10 ani, rănită grav după ce a fost acroșată de o trotinetă, în județul Sibiu. Prezintă multiple traumatisme la cap și contuzii
- 17:23 - Rusia confirmă că a folosit rachete balistice și hipersonice în atacul masiv asupra Ucrainei. Reacția lui Volodimir Zelenski
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














