Advertising
Advertising
Locatarii unui bloc din Baia Mare și-au amenajat primul buncăr de protecție pentru situații limită din România

Locatarii unui bloc din Baia Mare și-au amenajat primul buncăr de protecție
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 ian. 2025, 11:37
Într-un context în care siguranța cetățenilor devine din ce în ce mai importantă, locatarii unui bloc din Baia Mare au decis să acționeze în mod pragmatic pentru a se pregăti în eventualitatea unor situații de urgență. Folosindu-și resursele proprii, aceștia au început amenajarea unui buncăr în subsolul clădirii, un demers menit să ofere un nivel suplimentar de protecție. În cadrul acestei inițiative, asociația de locatari a invitat primarul municipiului să viziteze locul, având în vedere importanța colaborării între autorități și comunitate în gestionarea situațiilor de criză.
Citește și
- 09:25Cine este Adrian Veștea, liderul PNL desemnat să formeze guvernul?
- 23:27Ilie Bolojan s-a dus la Țiganca, la mânăstire, ca să comemoreze eroii României din Moldova
- 23:18O nouă înșelăciune face victime în România. Cum funcționează „Metoda creditul”
- 23:01Diana Șoșoacă, în mijlocul unui nou scandal: Dosare penale și amenzi în masă după „Marșul Normalității” VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























