Jean Pădureanu rămâne în arest

Jean Pădureanu rămâne în arest
Fostul președinte al clubului de fotbal Gloria Bistrița Jean Pădureanu rămâne în închisoare după ce Curtea de Apel București i-a respins, miercuri, ca nefondată, cererea prin care solicita întreruperea executării pedepsei, pe motive medicale. Decizia CAB este definitivă.
În 12 iunie, magistrații Tribunalului Ilfov au respins cererea de întrerupere a executării pedepsei pe motive medicale depusă de Jean Pădureanu, condamnat la trei ani și patru luni închisoare în Dosarul Transferurilor din fotbal, scrie AGERPRES.
Pădureanu se află închis la Spitalul Penitenciarului Jilava, iar avocații acestuia au solicitat instanței internarea fostului președinte al clubului Gloria Bistrița într-un spital de stat sub pază, motivând că este foarte bolnav și are nevoie de un însoțitor permanent.
Avocatul Ion Cazacu a depus în instanță documente medicale din care ar rezulta că Jean Pădureanu a fost diagnosticat cu boala Alzheimer în formă avansată și demență mixtă.
Citește și:
- 12:27 - Accident grav pe A1, între Arad și Timișoara. Trei persoane au fost transportate la spital
- 10:46 - Doi bărbați din Dolj, reținuți după ce au înjunghiat un tânăr de 21 de ani
- 10:14 - Coșmar în Belfast. Proteste violente împotriva migranților. Case incendiate, magazine devastate. O familie de români, salvată de poliție
- 09:59 - România preia președinția Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est. Principalele obiective
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














