Actual· 1 min citire

Închiși în casă două zile de frica propriului câine. Au fost salvați de jandarmi

Sursa foto: IJJ Ialomița

Sursa foto: IJJ Ialomița

Publicat3 dec. 2021, 16:04
Actualizat3 dec. 2021, 16:05
SursăRealitatea PLUS

Doi bătrâni din Urziceni au stat aproape două zile închişi în casă de frica unui câinelui din curtea proprie, care devenise foarte agresiv. 

Cei doi au avut nevoie de intervenţia jandarmilor ca să poată ieşi și au apelat la ajutorul lor de urgenţă după ce animalul a devenit agresiv.

În urmă cu o săptămână unul dintre soți fusese muşcat, conform Ialomița News.

Poliţia animalelor a venit la faţa locului şi a ridicat câinele agresiv.

Rămâne de văzut ce se vor decide bătrânii să facă cu animalul.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual