Incendiu la o școală din Arad. Zeci de elevi și dascăli, evacuați

Incendiu la o școală din Arad. Zeci de elevi și dascăli, evacuați
Un incendiu de amploare a izbucnit, joi dimineață, la Școala Generală din localitatea Socodor. Zeci de elevi și dascăli au fost evacuați din clădire, iar pompierii militari intervin cu o autospecială de stingere.
La intervenție au ajuns pompierii Detașamentului Ineu – Garda 2 Chișineu-Criș cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.
Personalul instituției de învățământ și elevii s-au autoevacuat în condiții de siguranță, fiind vorba de aproximativ 50 de persoane.
Incendiul a fost localizat și lichidat la nivelul grinzii, care era încorporată în perete și în imediata apropiere a coșului de fum, dar cauza probabilă este în curs de stabilire, a transmis ISU Arad.
Citește și:
- 23:44 - Incident grav în Brăila. Un bărbat amenință că se aruncă de la etajul 4, autoritățile intervin de urgență
- 23:39 - Caz șocant: doi frați de 3 și 5 ani, abandonați pe un drum după ce au fost legați la ochi de propria mamă
- 23:15 - Soțul consilierei lui Bolojan critică dur noua lege a salarizării
- 23:09 - Doliu în Poliția Română: a murit Aurelian Zaheu, fostul șef al IPJ Constanța
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














