Incendiu cauzat de explozia unei butelii într-o casă din Prahova. Ce s-a întâmplat cu locatarii

Incendiu cauzat de explozia unei butelii într-o casă din Prahova
Două persoane fost rănite, duminică, la Breaza, cartier Nistorești, în urma exploziei unei butelii urmată de un incendiu.
'Din datele primite de la fața locului, a fost vorba despre o explozie a unei butelii, urmată de incendiu, în urma deflagrației fiind rănite două persoane: o femeie de 69 ani și un bărbat de 45 ani' , informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență Prahova.
Conform salvatorilor, victimele au arsuri de gradul II la nivelul feței și mâinilor. Acestea au fost asistate medical la fața locului, fiind apoi transportate la spital.
Incendiul se manifestă pe o suprafață de aproximativ 70 mp și este localizat, au mai comunicat pompierii.
Incendiu devastator la o locuință din municipiul Aiud. Un om a fost găsit carbonizat
Citește și:
- 09:23 - Razie pe DN1 în Prahova: Zeci de șoferi amendați în doar 4 ore
- 09:12 - CFR Marfă cere intrarea în faliment. Activitatea ar putea fi preluată de Carpatica Feroviar
- 08:58 - O femeie de 87 de ani, în stare gravă după un incendiu izbucnit într-un apartament din Câmpina: 18 persoane, evacuate
- 08:55 - O companie de mobilă din Baia Mare, cu peste 6.000 de angajați, anunță reduceri salariale masive
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














